درباره نشریه

 

عنوان کامل نشریه پژوهش‌های حبوبات ایران
 شاپای چاپی 2008-725X
شاپای الکترونیکی 2717-4212
زبان مقالات  فارسی- انگلیسی
سال شروع انتشار 1389
صاحب امتیاز دانشگاه فردوسی مشهد
در قالب تفاهم‌نامة همکاری با شِش دانشگاه کشور شامل: دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، تربیت‌مدرس، شهیدباهنر کرمان، علوم کشاورزی و منابع‌طبیعی گرگان، آزاد اسلامی واحد شیراز و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع‌طبیعی ساری
شیوه داوری  دو سر کور
مجوز انتشار و حق مولف License (CC BY 4.0)
پایگاه‌های نمایه‌کننده CIVILICA, Magiran, SID GoogleScholar, CABI, AGRIS, ISC
شبکه‌های اجتماعی LinkedIn, Academia

 

سیاست دسترسی آزاد

نشریه «پژوهش های حبوبات ایران» به صاحب امتیازی دانشگاه فردوسی مشهد؛ به‌طور کامل الزامات انتشار دسترسی آزاد را طبق «Creative Commons Attribution 4.0 International License (CC BY 4.0)» رعایت می‌کند. شما اجازه دارید مقالات منتشر شده در این نشریه را نسخه‌برداری کرده یا به اشتراک بگذارید؛ مادامی که به آن‌ به‌درستی استناد شود.

مجوز کپی رایت

نشریه «پژوهش های حبوبات ایران»، به‌عنوان یک نشریه با دسترسی آزاد، از مجوز بین‌المللی «Creative Commons Attribution 4.0 International License (CC BY 4.0)»  پیروی می‌کند.

طبق این مجوز شما اجازه دارید:

به اشتراک بگذارید: مطالب را در هر رسانه یا قالبی کپی و دوباره توزیع کنید

مطابقت دهید: ترکیب کنید، تغییر دهید و برای هر قصدی حتی تجاری استفاده کنید

تحت این شرایط:

منبع - شما باید اعتبار مناسب را قائل شوید، پیوندی به مجوز ارائه دهید و مشخص کنید که آیا تغییراتی ایجاد شده است یا خیر. شما ممکن است این کار را به هر روش منطقی انجام دهید، اما نه به نحوی که نشان دهد مجوز دهنده شما یا استفاده شما را تایید می کند.

  بدون محدودیت اضافی - شما نمی توانید از اصطلاحات قانونی یا اقدامات فن آوری استفاده کنید که به طور قانونی دیگران را از انجام هر کاری که مجوز اجازه می دهد محدود می کند.

سیستم مشابهت‌یاب

نشریه «پژوهش های حبوبات ایران» به‌منظور جلوگیری از سرقت علمی، متن‌های فارسی را با استفاده از سامانه مشابه‌یاب متون علمی همیاب و متن‌های لاتین ( چکیده انگلیسی مقالات فارسی) را با استفاده از سامانه iThenticate مشابهت‌یابی می‌کند. همه مقالات قبل از ارسال به داوری مشابهت‌یابی می‌شوند و چنانچه درصد تشابه بیشتر از 20 درصد باشد، مقاله از روند بررسی خارج خواهد شد.

حوزه موضوعی و تخصص نشریه

نشریه «پژوهش های حبوبات ایران»، نتایج تحقیقات حبوبات را در زمینه‌های مختلف ذیل و در قالب مقالات پژوهشی، پس از داوری منتشر می‌کند:

  • زراعت و بِه‌زراعی
  • بِه‌نژادی و بیوتکنولوژی
  • اکوفیزیولوژی
  • مقاومت و تحمل به تنش‌های زیستی و غیرزیستی
  • گیاه‌پزشکی
  • صنایع غذایی
  • اقتصاد کشاورزی
  • مکانیزاسیون و...،
  • منظور از حبوبات، بقولات مهم زراعی شامل نخود، عدس، انواع لوبیا، ماش، باقلا، نخودفرنگی، دال‌عدس و خُلّر می‌باشد.

بیانیه محرمانگی

نام‌ها و آدرس‌ ایمیل‌های وارد شده در سایت نشریه، منحصراً برای اهداف نشریه استفاده می‌شود و برای قسمت‌های دیگر قابل دسترسی نیست و در دسترس هیچ شخص و یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.

سیاست‌های حفظ دیجیتال مقالات

آرشیو وب‌سایت نشریه

تمام محتوای الکترونیکی (وب‌سایت، مقالات و ...) به دو روش آرشیو می‌شوند: نسخه پی‌دی‌اف تمام مقالات در وب‌سایت نشریه به‌صورت آنلاین و در دسترس خوانندگان است. در حالی‌که یک کپی از همان محتوا در سرور دیگری به‌عنوان پشتیبان نگهداری می‌شود. درصورت بروز مشکل در وب‌سایت نشریه و از بین رفتن اطلاعات مقالات، هریک از مقالات در فاصله زمانی کمتر از 36-24 ساعت مجددا از سرور پشتیبان، به‌صورت آنلاین در وب‌سایت نشریه منتشر خواهد شد.

پایگاه‌های نمایه‌کننده

اطلاعات اصلی و چکیده مقالات منتشر شده در نشریه «پژوهش های حبوبات ایران»، در چندین پایگاه نمایه‌سازی می‌شوند. همچنین علاوه بر اطلاعات اصلی، نسخه پی‌دی‌اف تمام مقالات، در "پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)" و "سامانه نشریات علمی ایران"  آرشیو می‌شود.

بایگانی شخصی

کلیه نویسندگان می‌توانند مقالات خود را بلافاصله پس از انتشار در وب‌سایت نشریه، در سیستم شخصی یا وب‌سایت موسسه خود آرشیو کنند.